Öznel Etkinlik Günlükleri #2 – Bir Çalışanın Gözünden GFA

Ben de alanda neyden bahsetmeyi unuttum diye düşünüyordum. Konferans salonu. Doğal olarak bir konferans salonumuz vardı yarışnalar için. Yarışmalar öncesi boş mu duracaktı orası? Tabi ki de hayır. Bu noktada paneller devreye giriyor. ÇAlışan olmanın götürüsü olarak sadece tek bir tanesine katılabildim ama isimlerini vermemek  olmaz. FABİSAD, Pintipanda, Karıkoca Gaming, Canlandıranlar, FRPNET, Sevin Okyay ve Kutluhan Kutlu etkinliğe bilgilerini paylaşmak ve haklarında merak edilenleri paylaşmak için gelmişti. Tercihim olan Karıkoca Gaming+Pintipanda söyleşisinden biraz bahsetmek gerekirse. Öncelikle bu paneli seçtim çünkü Karıkoca Gaming sevdiğim ve muhabbetlerinden keyif aldığım insanlar. Pintipanda ise en çok izlediğim youtuber. Genel olarak oyuncu kitlesindeki sorunlara,yayıncılık hayatına ve e-spor’dan soru-cevap şeklinde bahsedilen keyifli bir sohbetti. Ara verilen kısımda ve çıkışında kalıp insanlarla muhabbet etmeleriyse işin tuzu biberi oldu. Son olaraksa konuşmanın mottosu olan cümle bence şuydu “LOL en iyi oyundur(!)”.

Biraz kaçrdığım şeylerden bahsetmeye çalışayım. Bunlar tamamen kulaktan duyulan yorumlarla yazdığım şeyler. İlki Pokemon Craft yarışması. Olayımız basit malzemelerle 1 saatlik bir sürede bir Pokemon’un cosplay’ini yapmak. Hiç birini görememiş olsam da düzenleyen arkadaş güzel işler çıktığını söyledi ki kendisine bu konuda inancım tam. İkincisi ise G-eka Works & Arts & Probs yaptığı sanat savaşları Workshop’u ve güvenli silahlarla yapılan düellolar. İyi geçtiğini nerden tahmin edebiliyorum. Çünkü yapan kişinin savaş sanatları konusundaki bilgisini biliyorum ve etkinlik sonrası bir arkadaşım ile karşılıklı kapışarak da denedim. Eskiden birazcık olan formumdan zerre eser yoktu ama olsun.

Etkinliğin doğal olarak en büyük olaylarından bahsetme zamanı geldi. Cosplay yarışmaları. Bu noktada tek tek değerlendirmelerimi yazmam olanaksız. Onun yerine cidden dikkatimi çeken cosplay’lerden bahsedeceğim.

1. Gün

Günün ve etkinliğin ilk kategorisi Anime’den başlıyalım. Bu noktada gerçekten öyle aman aman bir şey göremedim. Fena değillerdi ama o kadar. Birinciliği alan Sugar (One Piece) cosplay’i ise cidden aralarında ki en iyisiydi.

İkinci kategori olan Dizi/Film’de ise kişisel olarak iki favorim vardı. İlki Maleficient… Keşke kostümü gibi makyajı da olsaydı birinciliği alabilirdi. İkincisi Legolas… Kostüm iyi ona lafım yok ama birinciliği ona getiren şey sahne şovu oldu. Başta ciddi bir şekilde başladı. Legolas’ın hareketlerini yaparken biraz aksamış olsa da sıkıntı değildi şahsımca ama performansı yüceleştiren tam bitt sanarken ara fona giren “They takin Hobbits to Isengard” videosu ile dans etmeye başlamasıydı. Ciddeen hiç beklemediğim bir anda girerek beni kahkahalara boğdu.

Yorumlar