A’dan Z’ye Warhammer 40K Evreni – Eldar Mitolojisi ve Kültürü

Fuegan, Yanan Mızrak, Fire Dragon Aspect’ini kuran Phoenix Lord’dur. Fuegan öğretilerinde gerçek yok oluşu amaçlamıştır, yani düşmandan geriye bir kül bile kalmaması üzerine yoğunlaşmış ve Aspect’ini öyle şekillendirmiştir. Fire Dragonlar ve Fuegan sonsuz bir ateş ile yanarlar ve bunu kullanırlar. Fuegan, Webway’de yolunu bularak, Eldar’ın düşmanlarını tek tek yok etmek tek gayesidir. Ayrıca daha sonra bahsedeceğimiz Rhana Dandra’da önemli bir rol oynamaktadır.

Fuegan_6th_Ed

Baharroth, Rüzgar’ın Çığlığı, Swooping Hawks Aspect’ini kuran Phoenix Lord’dur. Baharroth, Aspect’ini eski Eldar mitlerindeki Şahin’den esinlenerek şekillendirmiştir. Eskiden bir Eldar cinayete kurban gittiği zaman ruhu bir şahine dönüşüp, katilinin üzerinde uçmaya başladığına inanılırmış. Swooping Hawklar bu şahinler gibi intikamı, hızlı ve acımasız bir şekilde, vur-kaç taktikleri ile yerine getirirler. Baharroth aynı zamanda Dark Reaper Phoenix Lord’u Maugar Ra ile kardeştir.

"Kaderin rüzgarları kılıcıma yön versin!"

“Kaderin rüzgarları kılıcıma yön versin!”

Maugan-Ra, Ruh Hasatçısı, Dark Reaper Aspect’inin kurucusu. Maugan-Ra, Phoenix Lord yoldaşları gibi, parlayan kılıçları tercih etmedi, onun yapısı, karanlık ve okült silahlardaydı, ölümü hedefi bile görmeden getiren silahlarda. Bu tercihleri uzun menzilli Dark Reaper Aspect’inin temeli oldu. “Where a Reaper’s Gaze falls, Death follows.” Bu Aspect’i açıklayan en güzel sözdür.

"Savaş efendim, ölüm ise hanımım."

Savaş benim efendim, ölüm ise sahibem.

Chaos’a karşı yapılacak son savaşta, Rhana Dandra, Fuegan, İblis lordları artık bu evrende yürümeye başladığında, tüm yoldaşlarını çağıracak ve tüm Eldar bu savaş çağrısına cevap verecektir. Bu savaş sonunda en son Fuegan ölecek ve tüm Eldar ırkının ölümü ile Yneead, Ölülerin Tanrısı doğacak, Slaanesh’i yenip, Eldar’ların yeniden doğmasını sağlayacak. Ve böylece Asuryata ve Eldar’ın karanlık çağı kapanacak…

Bu yazı, "A'dan Z'ye Warhammer 40K Evreni" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar