Infinity Tarafları #2 – Nomad

Oluşan yeni düzen ve bir yapay zekaya olan bağımlılık, bir takım grupları rahatsız etti. Üç dev gemiyle uzaklaşmaya karar verdiler. Tunguska bilgi ağına sahipti. Corregidor ucuz iş gücü sağlıyor, Bakunin ise yasal olmayan işlerin peşine takılıyordu.

Elbette Combined Army’ye karşı bir savaş verilecekti, ama Nomad asileri asıl yapay zekayla kurulan bu yeni düzene daha fazla tahammül edemiyorlardı. Kopuş kaçınılmazdı.

Aleph denen bu yapay zekaya bağlı bir düzen, Nomad’lara göre değildi.

Nomad’lar. Hacking kabiliyetinin ve siber savaşların efendileri. Ana Nomad tarafı dışında şu an 2 sektöryel ordusuna da sahip. Corregidor, oyunun en iyi ve efektif görev yapabilen mühendislerine sahip. Havadan inen birimlerde en iyi faction. Bakunin tarafı ise üstün Optic Distraction device ve field kurabilen birimleriyle ön plana çıkıyor.

nomad2

Robotlar o kadar çeşitli özelliklere sahip ki; Nomad başlarsanız bunları taktik olarak kullanmaya can atacaksınız.

Şimdi iyi ve kötü yanları değerlendirelim:

Savunma: Birimler ölmeye müsait olsa da, optical distraction device ve field isabet almalarını ciddi şekilde zorlaştırıyor. Kamufle birimler ve Koala’larıyla merkezde tüm hareketi kısıtlıyor. Hasar almadan yerleşim yerine ulaşmak güç. Sin Eater ve Intruder birimleri karşı saldırıları durduruyor.

Saldırı: Üstün robotların yine üstün saldırı imkanları, müthiş Koalalar, arkadan sağdan soldan efektif havadan gelen birimler ve hacking device plus sayesinde rakibinin beynine sokulan füzeler. Çeşit çeşit birimler.

Görev Yapma: Belki de en iyi görev yapan faction. Oyuna merkezde başlayan ucuz görev yapıcılar. Havadan inen ucuz görev yapan mühendisler. Bol bol hacker opsiyonu. Ucuzu iyisi doktorlar. Ucuz birimlerle görev yapıcılara sağlanan orderlar. Unutmayalım oyun da görev yapmak üzerine kurulu.

nomad1

Şimdi de kötü yanlar:

  • Direk dayak atma üzerine kurulu bir ordu değil.
  • Birimler kolayca ölebiliyor.
  • Birebir dövüşte kolayca bertaraf oluyorlar.
  • BS-balistik degerleri, dolayısıyla isabet diğer ordulara göre zayıf.

Asi nomadlar sizi bekliyor, iyi oyunlar!

Bu yazı, "Infinity Tarafları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar