Infinity Tarafları #3 – Panoceania

PANOCEANIA. Yeni dünyanın süper gücü. Üstün teknolojinin getirdiği nimetlerle donanmış  ordusuyla yeni dünyanın efendisi. Oluşan yeni düzende ismini bu yüzyıla yazdırmış “Panocenia Acontacimento”, “Neo Terran” ve “Military Order” adında 3 bölüme ayrılmıştır.

Tactical Armored Gear (TAG) kavramı yani bildiğimiz mechalar, PANOCEANIA’nın en önemli savaş makineleridir. Bunun dışında her türlü silah, ekipman ve teknolojiye ulaşabilen PANOCEANIA orduları, aynı zamanda oyunun en iyi isabet oranına sahip birimlerine de sahiptir.

Military order bölümü hristiyanlık dininin savunucuları konumundaki gelecekteki şövalyeleri iken, ana gezegenin ateş gücü ile acontacimeto PANOCEANIA’nın 3 temel sektoryelini oluşturur.

pano1

Şimdi orduyu değerlendirelim:

Savunma:  Savunma filan yok, saldırıyoruz! Şaka bir yana, termo-optik kamuflajlı birimler, merkezi tutan auxbot’lu birimler, kendi bölgesinde kuş uçurtmayan MSV3’lü Aquila, Swiss Guard canavarı ve pek te saldırılası olmayan TAG’ler, çok iyi sniperlar ve missile luncherlar. Immunity sahibi bolts.

Saldırı: Oyunun belki de en iyi saldırı ordusu. Ölümcül birimler ve TAG’ler. Oyunun en iyi balistik isabet değerleri.  TAG’lerde bir dolu çeşitlilik. Robotlar, Aleph birimlerine erişim, 8 tane TAG. TAG demiş miydim?

Görev Yapma: Görev yapma imkanları genişçe olan PANOCEANIA’da military order termo-optik kamuflajlı Order Sergeants göze çarpıyor. Ama Auxbot Fo’lar önlenmesi zor görev yapıcılar. Çünkü yanlarındaki robotla beraber önlenmeleri çok zor.

pano2

Gelelim dezavantajlara:

  • TAG kullanmak zevkli de olsa her zaman hackerların siber saldırılarına açıksınız.
  • Puanı yüksek birimlerin kaybedilmesi acı verici.
  • İleri teknoloji E/M silahların tehditi altında.

PANOCEANIA’nın çok geniş bir birim yelpazesi olduğu için, zayıf olduğu bariz alanlar söylemek güç. Çünkü sektöryel oynamadığınız sürece her türlü birime sahipsiniz.

Üstün bir güç, mechalar ve geniş bir yelpaze istiyorsanız PANOCEANIA doğru bir seçim olabilir.

Bu yazı, "Infinity Tarafları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar