Infinity Tarafları #8 – Yujing

Asyanın devi Yujing. Panocenia’dan sonra gelen bu ciddi Asya ittifakı dünya üzerinde eskiden Çin diye bilinen ülke ve etrafındaki diğer ülkelerin kurduğu ittifak sonucu kendine saygın bir yer edinmiştir.

Yakın dövüş denilince Yujingden iyisi yoktur. Uzmanlaştıkları bu dal, Yujing’i diğer taraflardan ayırır. Motorsikletli birimleri, ninjalar ve üstün teknoloji yüksek zırhlı birimleriyle dikkat çekerler.

yujing2Yujingler Imperial ve Japanese olmak üzere 2 sektöryel ordudan oluşur.

Imperial sektörde bolca mercenary kullanma opsiyonu, en ucuz order sağlayan patlayan kuang-shiler, oyunun en iyi lideri Sun-Tzu ile dikkat çekerken, Japanese sektoryeli motorlu birimleri ve kabiliyetli yok edicileri Ninja tipleriyle ön plana çıkıyor.

yujing1Avantaj ve dezavantajlarını inceleyim.

Savunma: Nerdeyse her birim martial arts konusunda usta. Bire bir ying birimleriyle temasa geçmek istemezsiniz. Savunma hattınızda bir domaru butai bulundurmak istersiniz. Bunun dışında standart birimler mevcut. Yujing’in asıl parladığı alan savunma değil.

Saldırı: En iyi saldırı factionlarından. Yüksek zırhlı yıkıcı birimler çok çeşitli ve özellikle Haramaki link dehşet saçıyor. Biri transformer, saldırgan robotlar. Hızlı motorlu birimler, arkadan inen en iyi birimlerden Tiger’lar ve nerden çıktığı belli olmadan bir vuruşuyla herkesi öldürebilen Oniwaban. Oyunun en iyi lideri Sun-Tzu.

Görev Yapma: Linkli görev yapma opsiyonları, ninja hacker, hızlı motorlu hacker, Zuyong ve Guiang. Yine de görev yapma konusu Yujing çok da iyi denilemez. Görev yapıcılar genelde pahalı. Ama ucuz kuangshiler görevleri yapabilmek adına size bolca order kazandırıyor.

Biraz da dezavantajlar:

  • Görev yapma konusunda oldukça puanlı Ninja hacker ın eline bakmak diğer ordulara kıyasla bir dezavantaj.
  • İyi birimler genel olarak pahalı (doğal olarak).
  • Kuang-shiler order saglayıcı olarak mükemmel olsa da, patladıklarında hem ölmeleri hem de çevredeki yandaş birimleri tehlikeye soktuklarından order sayısını hızlıca düşürebiliyorlar.

At binenin, kılıç kuşananın.

Bu yazı, "Infinity Tarafları" adlı yazı dizimizin bir parçasıdır.

Yorumlar