Tarihin En Güçlü Çırağı: Kenichi

Karakterler

Kenichi Shirahama: Hikayemizin ana karakteridir. Ryouzanpaku’nun en iyi ve bir çok dövüş sanatında eğitim alan öğrencisidir.

Akisame Koetsuji: Ryouzanpaku’nun hem doktoru, hemde Jujutsu ustasıdır. Kişisel olarak nazik ve anlayışlı biridir. Sadece dövüş sanatlarıyla ilgili değildir; felsefe, ressamlık, heykeltıraşlık, müzik, yazarlık gibi alanlarda da eser vermiş bir sanatçıdır.

kenichi6

Apachai Hopachai: Ryouzanpaku’nun Muay Boran ve Muay Thai ustasıdır. Ryouzanpaku’ya katılmadan önce yeraltı kafes dövüşlerinde “Yeraltı Muay Thai Ölüm Meleği” olarak anıldığından kara bir şanı vardır. Dövüşmediği zamanlar temiz kalpli ve saf biri olan Apachai’ın en büyük hobileri parkta güvercinleri beslemek ve çocuklarla oynamaktır.

Hayato Furinji: Ryouzanpaku’nun efsanevi üstadı ve sahibidir. 90 yaşından daha büyük olduğu için ona “Elder” olarak hitap edilir. Aynı zamanda “Yenilmez Superman” olarak da bilinir.

Ma Kensei: Bilinen tüm Çin dövüş sanatlarının ve Anka Birliği’nin (Phonenix Alliance) ustasıdır. Dövüş sanatlarının kötüye kullanılmasından hoşlanmadığı için Çin ordusundan kaçmıştır. Kadınlara düşkünlüğü tek zaafıdır.

Miu Furinji: Hayato Furinji’nin torunudur. Kenichi’ye Ryouzanpaku’ya katılmasını söyleyen kişidir. Dövüşürken karma dövüş stili kullanır.

kenichix

Shigure Kosaka: Kılıç ve diğer silahlar konusunda yetenekli, Ryouzanpaku’daki tek kadın ustadır. Kendi stilinde eğittiği Tochumaru adındaki faresiyle oynamak tek hobisidir.

Sakaki Shio: Ryouzanpaku’nun 100’den fazla dan’ı olan karate ustasıdır. Önceleri FBI için çalıştığı bilinmekte. Sakaki alkol ve kumardan aşırı hoşlanan, fakat konu korkak kişiler olduğunda suratı ekşiyen biridir.

Yazı Sonu

Başka bir shounen yazısının daha sonuna geldik sayın okur. İzlediğimden beri üstünden yıl geçtiği için ufak tefek yanlışlar yapmış olabilirim. Eğer gördüğünüz yanlışlık olursa söyleyin, düzeltiriz. Siz bunu okurken ben de yeni aldığım oyunları deniyorumdur muhtemelen. Sonraki yazıya kadar esen kalın.

Yorumlar