CNR Games Week: Video Oyunları ve Teknolojileri Fuarı

Video Oyunları ve Teknolojileri Fuarı Games Week, 2-5 Kasım tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de düzenlendi. Türk oyun geliştiricilerinin teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini ve başarılarını uluslararası alanda arttırmak amacıyla düzenlenen CNR Games Week fuarında oyunlarla ilgilenen herkes için bir şeyler vardı. Hero Concept olarak Doughlings oyunumuzun lansmanını yaptığımız bu fuar hakkındaki gözlemlerim bakalım neler…

Katılımcılar

Aral Game, Epin, Gizza, HP, League Factory, Ortombo, Proud Dinosaurs, Zen Cosplay, Red Bull, Varta, TDL Dronemanya, Vancouver Film School, Phoenix Interactive Studio, Calitte, Gamelab İstanbul, Project42 ve daha birçok katılımcı fuarda yer aldı. Her stantta birbirinden renkli ve eğlenceli etkinlikler yapıldı. Fuara katılım aşırı yoğun olmadığı için ziyaretçiler rahat bir şekilde gezip yarışmalara katılabildiler.

Etkinlikler

Hemen karşımızdaki HP standında, yeni nesil Omen performans bilgisayarında Motorsport Forza 7 yarışları yapıldı ve CS:GO turnuvası sis efektleri ile 4D tadında oynandı, PES ve FIFA turnuvaları da düzenlendi. Hemen yanımızdaki Proud Dinosaurs standında Macrotis adında çok minnoş bir oyun vardı. Anne keseli tavşanın yavrularına ulaşmasını konu alan bu puzzle oyununda mantığınızı kullanarak yolunuza çıkan engelleri aşmaya çalışıyorsunuz. Ben çok keyif aldım vakit buldukça yan tarafa geçip oyunu denedim.

Aral Game standında ise Assassin’s Creed: Origins, Call of Duty: World War II ve Tekken 7 gibi birçok yeni çıkan oyun vardı. Puf koltuklara uzanıp Pes 2018 ve Fifa 2018’de oynamayı tercih edebilirdiniz. Deli bir AC hayranı olduğum için ben direkt oraya atladım tabii ama konsolda oynamaya hiç alışmadığım için çok keyfini çıkaramadım, acilen PC versiyonunu almam gerek!

Ortombo alanında oyun oynamanın gerçek tadını çıkarmak isteyenler için teknolojik ekipmanlar vardı. İsteyenler transmaster direksiyonlar ile yarıştı, isteyenler de virtuix omni deneyimledi. Türkiye Drone Ligi ve Dronemanya ise kurduklarında alanda yapılan renkli etkinlikleri ve şovlarıyla beğeni topladı. Biz de Hasbro’nun Nerf serisi ile hedefleri vurmayı denedik. Cosplayerlar, youtuberlar, kutu oyunları, hazine avı ve daha nicesi ise Zen Cosplay farkıyla fuardaydı. Varta, League Factory ve Red Bull ise ödüllü birçok turnuva ve etkinlikler düzenledi.

Her şey hakkında daha detaylı yazmak isterdim ama Hero Concept olarak iş başında olduğumuz için fuarı gezmeye vaktim pek yoktu. Genel olarak fuarda dikkatimi çeken şeyleri sizlerle paylaşmak istedim, umarım ziyaretçilerimiz keyifli vakit geçirerek eğlenmişlerdir. Bu tarz fuarlar her zaman daha fazla yapılmalı ve oyun geliştiriciler desteklenmeli diye düşünüyorum. Gelecek Games Week için tavsiyem, daha iyi bir pazarlama-reklam işi yapmaları, zira gelen ziyaretçi sayısı gerçekten çok azdı. Bir sonraki fuarda tekrardan görüşmek üzere sevgili geekler!

Yorumlar