DC Çokluevren Dosyası

Earth 33

Süper kahramanların kurgusal oldukları bir evren olarak resmedilmektedir. Bizim dünyamızı temsil eder. Diğer evrenler bu evrende yaşayan insanların fikirleri doğrultusunda  yaratılmıştır.

Bu evrende hiç süper kahraman yoktur. Sadece bir tane süper insan formunda canavar vardır, o da çizgi romanların bilince gelmiş hali olan Ultra Comics’dir. Multiversity: Ultra Comics adlı sayıda başından geçenleri okursanız tam bir geek olduğunuzu hissedersiniz. Ben şahsen öyle hissetmiştim. Sanki yıllardır var olmasını istediğim paralel evrenleri düşününce bir yerlerde onların var olabileceği fikrini bana hissettirmişti. Tavsiye ederim.

Earth 33 ve 34

Earth 33 ve 34

Earth 34

Eğer bir tarih geek’i iseniz siz de bir yerde kayıp kıta Mu efsanesini okumuşsunuzdur. DC’nin Mu kıtasında yaşananları anlattığı evreni Earth 34’tür.

Geleceğe giden Savior isimli süper kahramanın bir ekip toplayarak Mu kıtasını yıkımdan kurtarmaya çalışmasını resmeder. Burada yer alan kahramanlar Image Comics serisi olan Astro City’nin karakterleridir.

Earth 35

Süper kahramanlarının her birinin birer uzaylı olduğu alternatif gelecek evrenidir. Teknoloji çok gelişmiştir ve galaksiler arası yolculuk normal ulaşım olarak görülmektedir.

Earth 36 ve 36

Earth 35 ve 36

Earth 36

Big Bang Comics’in kahramanlarının DC karakterlerine montelendiği evrendir. Benim şahsen çok orijinal bulmadığım, fakat görünüşlerinin eğlenceli geldiği bir yaratım süreci.

Earth 37

Image Comics yazarlarından Howard Caykin’in DC evrenini resmettiği evrendir. 1930’lar teknolojisinde kalan bir evrende süper kahramanlık yapan Avrupalıları anlatır. Paralel evreni Earth 28’e ne olduğu heniz açıklanmamıştır.

Earth 37 ve 38

Earth 37 ve 38

Earth 38

Crisis on Infinite Earths öncesi Earth-3839 olarak adlandırılan evren, Batman ve Superman’in çizgi romanlarının çıkış tarihinde başlar ve karakterler normal süreçle yaşlanırlar.

Earth 39

Happy DaVinci adlı bir dahinin teknolojilerinin kullanıldığı bir alternatif evrendir. Birleşmiş Milletler’in ajanları olarak görev yapan süper kahramanları barındırır. Bu kahramanlar kullandıkları teknolojiler yüzünden gitgide delirmektedirler.

Earth 39 ve 41

Earth 39 ve 41

Earth 41

Vahşi ve yırtıcı bir doğası bulunan bu evrende, her millet ve ırk farklı görünüşleriyle yer alır. Her kesimin temsilcileri birleşip ekip oluşturmuşlar ve evrendeki kötülüklere karşı durmaya karar vermişlerdir.

Image Comics karakterlerinin yansımalarının DC çokluevrenine dahil edildiği evrendir. Dino-Cop önderliğinde bir ekibi vardır.

Benzer Yazılar

Yorumlar