DC Çokluevren Dosyası

Earth 42

Multiversity’de oldukça fazla yer tutan bu evren süper kahramanların minik (chibi) halinin yansıtıldığı evrendir. Bu evrende Superman, Superdoom adlı bir kötü tarafından öldürülmüştür. Batman ve ekibi de bu olayı tüm çokluevrende çözmeye çalışmaktadır.

Earth 42 ve 43

Earth 42 ve 43

Earth 43

Blood League adıyla toplanan süper kahramanların hepsinin vampir olduğu bir evrendir. Paralel evreni Earth 49’a ne olduğu heniz açıklanmamıştır.

Earth 44

Doc Tornado adlı bir dahinin Prime Earth kahramanlarının robot versiyonlarını yaptığı ve kendine ait bir süper kahraman ekibi yarattığı evrendir.

Earth 44 ve 45

Earth 44 ve 45

Earth 45

Overcorp isimli bir şirketin yarattığı kötü-Superman varyasyonu olan Superdoomsday’in olduğu evrendir. Earth 42’nun Superman’ini ve Earth 36’in Optiman’ini öldürdükten sonra Earth 23’nin ve Prime Earth’ün Superman’i tarafından durdurulmuştur.

Earth 47

Kahramanlarının müthiş ve modaya uygun olduğu bir rüya evrenidir. Adalet Love Syndicate of Dreamworld adlı bir grup süper kahraman tarafından şiddet kullanılmadan sağlanmaya çalışılır.

Earth 47 ve 48

Earth 47 ve 48

Earth 48

Crisis öncesi Earth-Six ve Crisis sonrası Earth 48 olarak bilinen bu evrende, tüm varlıklar (bakteriler ve hayvanlar da dahil) birer süper güçlüdür.

Earth 50

Paralel evreni olan Earth 12’nin distopik halidir. Bu dünyanın Başkan Luthor’u Flash’ı öldürmüş, Lord Superman de Luthor’u ortadan kaldırarak Justice Lords’u kurmuş ve dünyanın hakimiyetini ele almıştır.

Earth 50 ve 51

Earth 50 ve 51

Earth 51

Jack Kirby tarafından yaratılan bu son evrenimiz ise bilinmeyen bir Büyük Felaket yaşayan Earth-51’deki son insan Kamandi ve ona yardım eden kaplan başlı Tuftan ve bionik varlık Ben Boxer’ın maceralarının geçtiği yerdir.


52 Evren, Multiverse’ün sadece bir kısmını oluşturuyor. Multiverse’in çok geniş kozmik bağlantıları ve Orrery of Worlds’ün dış kısımlarını anlatacağım başka bir yazı da ilerleyen zamanda gelir.

Aklınıza takılan bir detayı sormak ya da sizin bu evrenler hakkındaki düşünceleriniz neler, söylemek isterseniz yorumlarınızı bekleriz.

Benzer Yazılar

Yorumlar