Marvel Çokluevren Dosyası

19- Forever Yesterday

Earth-1191

Ünlü X-Men karakteri Bishop’ın Earth-616’ya gelmeden önce doğup büyüdüğü, dünyanın distopik geleceğini resmeden bir yansımasıdır.

Earth-1191'da

Earth-1191’da Bishop ve diğer Xavier Security Enforcers üyeleri

Milyonlarcası katledilen mutantlar toplama kamplarında yaşamaktadır. Görünüşe göre X-Men’den hayatta sadece Gambit hayatta kalmıştır. Bishop, Charles Xavier’ın ideallerini devam ettiren “Xavier Security Enforcers” adı verilen bir mutant direniş grubunun parçasıdır.


20- Zombiverse

Earth-2149

Son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran zombi furyasının Marvel’deki yansıması, 2005-2006 yıllarında Marvel Zombies adıyla 5 sayı olarak yayınlanan bu evrende gerçekleşmiştir. Hatta devamı niteliğinde başka seriler de yayınlanmıştır. Ancak “zombi” deyince hemen dudak bükmeyin! Marvel’in son yıllarda yayınladığı en eğlenceli hikaye kesinlikle Marvel Zombies’tir!

Earth-2149 gerçekten ayvayı yemiş bir evren

Earth-2149 gerçekten ayvayı yemiş bir evren

Başka bir boyutta zombi virüsü kapan Sentry, Earth-2149’a gelmiş ve Manhattan’ın ortasında önüne geleni ısırmaya başlamıştır. Kısa süre sonra normal insanları korumaya çalışan kahramanlara da bulaşan virüs yüzünden gezegendeki tüm hayat bitmiştir. Zira süper kahraman(!) zombiler daha güçsüz olan her şeyi yemiştir.

Hikayenin devamını herkesin okuyabilmesi için yurdumuz çizgi roman yayıncılarını göreve çağırıyorum!


21- Marvel Apes

Earth-8101

2008 yılında haftalık olarak 4 sayı yayınlanan Marvel Apes ise bir tür Planet of Apes (Maymunlar Cehennemi) parodisi olarak karşımıza çıkar. Evren, Earth-616’ya çok benzemektedir, ancak gezegendeki baskın tür, adından da anlayacağınız gibi maymunlardır.

Earth-8101 ve Ape-Vengers

Earth-8101 ve Ape-Vengers

Oldukça sert adalet anlayışına sahip olan bu dünyanın süper kahramanları, yakaladıkları süper suçluları eğer kötü yollarından dönmeyi reddederlerse “ölene kadar dövme” cezasına çarptırmaktadırlar. Dövme derken; hani maymunlar yere düşen hasımlarına pata küte yumruk vurur ya? O şekil işte.

Bir not olarak şunu ekleyeyim: Earth-95019 adı verilen başka bir alternatif evrende Marvel Zombies, Marvel Apes’in evrenini işgal etmiştir(!).

Yorumlar